Bude to takhle

27. 06. 2011 | † 30. 09. 2015 | kód autora: 7s5

Včera jsem uvažovala, co bych měla začít měnit ve svém životním stylu, abych dosáhla svých stanovených cílů. Pak mě napadlo, že vlastně žádné cíle tak úplně stanovené nemám a bude to tedy můj první krok, můj dnešní úkol.

Dlouho jsem nad tím přemýšlela a myslím, že nejlepší bude mít cíle krátkodobé. Půjdu na to raději pomalu a zvolna i za cenu toho, že mi bude celý postup trvat déle. Bojím se totiž, že kdybych udělala hned na začátku nějaké razantní změny, brzo by se mi zdravý život znechutil a vrátila bych se šupem k tomu starému a pohodlnému. Což by mi bylo podobné, přiznávám=) Takže raději drobné krůčky, pomalu ale jistě. Bude to takhle:

Každý týden si stanovím dva cíle. Budou to vždy nějaká vylepšení, zbavování se zlozvyků, přivykání na nové zvyklosti a podobně. S prvním z nich začnu hned v pondělí a budu se snažit ho dodržovat i v dalších dnech. Ve čtvrtek potom přidám i druhé rozhodnutí a obě společně je budu plnit až do konce týdne a potom dál a dál. Někde jsem četla, že člověk si nový zvyk osvojuje 21 dní. Celou tuto dobu musí danou činnost správně opakovat a kdyby některý den vynechal, celý postup se maže a musí se začít zase od nuly. Tak si prý člověk nejlépe novou zvyklost zautomatizuje. Budu se tedy tímto inspirovat a pokusím se vždy 21 dní vydržet. Třeba to pak už půjde samo=) A tak to půjde týden co týden, až do doby, kdy na svém životě nebudu chtít nic měnit. Takže to nejspíš nikdy neskončí=)

Ale abych si přece jenom dala nějaký ten vyšší cíl, něco, za čím půjdu a pro co to všechno chci dělat, tak tady je několik věcí, kterých chci nakonec docílit:

1. Zhubnout na 50 kg.
2. Zbavit se tuku na břiše.
3. Vytvořit si svaly.

Tak, to by pro začátek myslím stačilo=) Teď mi to sice připadá trošku jako science fiction, ale co... Každý má sny, že? A když jsme u toho, ráda bych si poslechla, že je tady i někdo další, kdo je na tom třeba podobně jako já, nebo i úplně jinak, ale také se nějakým způsobem snaží změnit svůj život. Budu ráda za zprávu nebo komentář, myslím, že každého povzbudí, když vidí, že se nesnaží sám=)

Přeju vám krásný týden!

Zuzka


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zivotni-styl

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.